Lendak získal veľký grant, pribudne nový zberný dvor

Ministerstvo životného prostredia schválilo obci príspevok z fondov EÚ vo výške takmer 700-tisíc eur. S výstavbou chcú začať už budúci rok.

Vedenie obce Lendak podalo v máji tohto roku žiadosť o nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie. Jeho cieľom bolo zabezpečenie triedeného zberu komunálnych odpadov. Konkrétne má ísť o výstavbu zberného dvora s budovami, spevnenými plochami a garážami. Dotáciu plánujú Lendačania použiť tiež na nákup techniky: traktora, čelného nakladača, vlečky, nových veľkoobjemových kontajnerov a štiepkovača.

Čítať ďalej...

Dożynki - Fasolowe Żniwa

27 sierpnia w rożnowskim amfiteatrze odbędą się tegoroczne "Dożynki - fasolowe Żniwa". Jak zwykle zaplanowano konkurs potraw wykonanych z fasoli "Piękny Jaś" z Doliny Dunajca. Impreza rozpocznie się od Mszy Św. w rożnowskim kościele ( 15.3o ), po której barwny korowód przejdzie do amfiteatru. Uroczyste rozpoczęcie Dożynek - godz. 17.oo - występy zespołów regionalnych z Rożnowa i Słowacji. Konkurs potraw regionalnych oraz gwiazda wieczoru - Zespół "Turnioki" a później zabawa do północy.

>>Galéria z akcie<<