Futbalový klub pri Spojenej škole, Školská 535/5, Lendak

Klub vznikol v júni 2013 odčlenením mládežníckych družstiev z obecného Futbalového klubu Lendak. Klub je organizačne riadený cez riaditeľa Spojenej školy ako štatutára a cez zástupcu riaditeľa pre CVČ ako kontaktnú osobu. Trénermi mužstiev sú zamestnanci CVČ, ktorí sú absolventmi fakulty telesnej výchovy alebo držiteľmi trénerských licencií.

Starší žiaci

Foto: Starší žiaci

Spojená škola je okrem svojich športových zariadení aj správcom obecného futbalového štadióna. Činnosť v centre je pre všetky detí bezplatná a plne hradená z rozpočtu obce.

V svojich začiatkoch školský futbalový klub zastrešoval jedno dorastenecké a štyri žiacke družstvá. V tejto sezóne má do súťaže zaradené len žiacke družstvá a to U15, U13,U11,U10 – všetky v krajských súťažiach. Vďaka dobrej organizácii klubu, maximálnej podpore obce, pomoci vedenia školy a rodičov, kvalitnej práci trénerov a veľkej chuti, talentu a snahe samotných športovcov sa darí mužstvám tohto školského klubu v krajských súťažiach.

Najviac sa darí mužstvám staršej prípravky U 11 a mladším žiakom U 13, ktoré počas jesennej časti súťaže neokúsili trpkosť prehry v zápase. Ich hra sa vyznačuje vysokou kvalitou kombinácie a organizácie hry s maximálnym využitím kolektívnej spolupráce. Futbalisti staršej prípravky sa zúčastnili piatich turnajov, v ktorých 15 krát zvíťazili a 5 krát remizovali s celkovým skóre 69 : 5. Mužstvo tvoria hráči: Dávid Žmijovský „K“, Ján Halčin, Alexander Koščák, Julián Ján Hudáček, Fabián Vyrostek, Andrej Stolár, Norbert Orolín, Lukáš Koščák, Martin Neupauer, Franrišek Gallik, Martin Gallik, Oliver Koščák. Najlepší strelec: Dávid Žmijovský 27 gólov.

Staršia prípravka

Foto: Staršia prípravka

Mužstvo mladších žiakov odohralo v II. krajskej lige 14 zápasov, v ktorých 13 krát zvíťazilo a raz remizovalo so skóre 69 : 6. Hráči mužstva: Milan Koščák, Gabriel Lizák „K“, Tomáš Neupauer, Valentín Majerčák, Ján Grich, Benjamín Gallik, Dávid Čerpák, Mário Suchanovský, Dávid Žmijovský, Ján Halčin, Julián Ján Hudáček, Fabián Vyrostek, Andrej Stolár, Alexander Koščák, Norbert Orolín, Lukáš Koščák, Alan Chudík, Martin Neupauer, Franrišek Gallik, Martin Gallik, Dominik Andráši. Najlepší strelci: Dávid Žmijovský 15 gólov, Tomáš Neupauer 13 gólov.

Mladší žiaci

Foto: Mladší žiaci

Ani ostatné mužstvá si v súťažiach nepočínali zle, keď starší žiaci skončili po jesennej časti svojej súťaže na štvrtom mieste a vyhrali deväť zo 14 stretnutí so súpermi. Dva zápasy remizovali a tri prehrali.  Starší žiaci: František Lizák, Tomáš Majerčák, Ondrej Koščák, Pavol Stolár, Pavol Suchovský, Patrik Gallik, Gabriel Hudáček, Mikuláš Stolár, Marián Stolár, Marek Selvek, Sebastián Majerčák, Kristián Olašín, Matej Koščák, Dávid Gallik „K“, Milan Majerčák, Štefan Budzák, Dávid Kolodzej. Najlepší strelec: Patrik Gallik 17 gólov. Mladšia prípravka U 10 na piatich turnajoch 7 krát zvíťazila, 2 krát remizovala a 11 krát prehrala.

Mladšia prípravka: Dominik Andráši, Alan Chudík, Gabriel Pavlík, Marek Stolár, Sebastián Kellner, Samuel Halčin, Štefan Neupauer, Dávid Selvek, Pavol Budzák, Kamil Badovský, Enrico Budzák, Timotej Zavadský.

Veríme, že dobrou zimnou prípravou sa budú výkony všetkých mužstiev v jarnej časti súťaže zlepšovať a mužstva dosiahnu ešte lepšie výsledky v svojich súťažiach.
Držme im palce!

Ing. Ján Andrejovský
zástupca riaditeľa SŠ pre CVČ