22.10. 2019 | Úspešný štart šachistov

Liga Spiša odštartovala v Lendaku - šach

 

S novým školským rokom začína aj nová šachová sezóna. Pre mládežnícky šach už tradične začína turnajom v Lendaku v rámci Ligy mládeže Spiša.

Turnaj je započítaný aj do Grand Prix SR. Tak to bolo aj tento rok. V sobotu, 12.X.2019 sa u nás uskutočnilo 1. kolo tejto ligy. Prišlo 78 hráčov, nielen zo Spiša, ale aj z Banskej Bystrice, Liptova, Stropkova, Košíc, či Bardejova, medzi nimi bolo 15 Lendačanov. Je to dobrá príležitosť ukázať i začiatočníkom čaro šachového zápolenia, zvlášť, ak netreba skoro vstávať a nikam cestovať.

Hralo sa 7 kôl, s tempom 2 x 15 minút, v 8-smich kategóriách. Tohto roku sme boli dobrí hostitelia. Na medaily dosiahol iba Mário Dudaško, ktorý vyhral turnaj nad 14 rokov – tzv. OPEN. Stanko Mačaj z II.A bol tretí medzi chlapcami do 8 rokov. Štyri body zo siedmich získali aj Florián Stolár – CH11, Barbora Konopová – D14 a Ján Selvek – CH14. ale, v silnej konkurencii, to na pódium nestačilo. Na úvod sezóny aj ďalší naši hráči získali pekné body do GPX SR.

Ďakujem všetkým, ktorí sa aktívne pričinili o úspešný priebeh tejto akcie. Podujatie finančne zabezpečila Spojená škola Lendak.

 

Ing. Tomáš Hudáček, hlavný organizátor akcie

 

 

Prílohy: