Lendacké šachistky do celoslovenského finále

Skvelý úspech dosiahli dve naše žiačky na semifinálovom kole Veľkej ceny Slovenska (GPX) v šachu jednotlivcov – skupina Východ (kraje Prešov a Košice), ktoré sa uskutočnilo v sobotu, 28.5.2016 v Humennom. Ivana Stolárová – VI.C, v kategórii dievčat do 14 rokov, obsadila  4. miesto po 4 víťazstvách a 2 remízach z 8 zápasov. Barborka Konopová – I.D skončila druhá v kategórii dievčat do 8 rokov, keď prehrala len s víťazkou a ostatných 5 zápasov vyhrala. Tento úspech im zaručil postup do celoslovenského finále GPX v šachu, ktoré sa uskutoční 11.6.2016 v Martine. Blahoželám a držím palce.

Ing. Tomáš Hudáček, vedúci šachového krúžku

Šesť trofejí pre Lendak

Sobotu, 30. apríla 2016, sa skončil ďalší ročník Ligy mládeže Spiša v šachu jednotlivcov. Hralo sa celkovo 6 turnajov v ôsmich kategóriách, zvlášť pre chlapcov aj dievčatá, rozdelených podľa veku do 8, 11, 14 a 21 rokov.

Čítať ďalej...

Úspech šachistov v Bijacovciach

V sobotu, 27.02.2016, sa v Bijacovciach uskutočnilo 4. kolo Ligy mládeže Spiša v šachu jednotlivcov. Podujatia sa celkovo zúčastnilo 102 mladých šachistov, prišli zástupcovia šachových klubov z celého Spiša, Šariša a Liptova, ale aj z iných klubov. Našu školu reprezentovalo 14 hráčov, niektorí hráči boli skúsenejší, iní zbierali prvé poznatky na takomto turnaji.

Čítať ďalej...

Vianočný šachový turnaj Lendak 2015

Tradičný vianočný šachový turnaj jednotlivcov sa uskutočnil 26. decembra 2015 v priestoroch Spojenej školy Lendak. Podujatie sa koná pod záštitou Obce Lendak, hlavným organizátorom je náš šachový klub ŠK CVČ Lendak. Cieľom akcie je propagovať kráľovskú hru v našej obci, ale takisto oceniť úspechy našich šachistov, ktoré boli dosiahnuté počas kalendárneho roka.

Čítať ďalej...

Lendačania dominovali na okresnom kole v šachu

V utorok, 20.10.2015, sa v priestoroch SŠ v Lendaku uskutočnilo okresné kolo v šachu žiakov a žiačok ZŠ. Súťaže sa zúčastnilo 6 škôl, 3 boli kežmarské, k nim sa pridali školy zo Slovenskej Vsi, Spišskej Starej Vsi a z domáceho Lendaku. Hralo sa švajčiarskym systémom na 5 kôl s tempom 2 x 20 minút. Turnaj potvrdil už dlhodobejšiu dominanciu našich hráčov v žiackej kategórii v okrese.

Čítať ďalej...

Výsledky ŠK CVČ Lendak

Liga mládeže Spiša v šachu mládeže – 1. kolo 17. 10. 2015 v Lendaku

Počet hráčov – 63 v ôsmich kategóriách
Počet hráčov Lendaku – 12

Medailové umiestnenia:

Kategória D 08 – 1. miesto - Barbora Konopová - I.D

Kat. D 14 – 1. miesto - Katka Dudašková - VII.C, 2. miesto - Ivka Stolárová - VI.C

Kat. CH 08 – 3. miesto - Florián Stolár - I.B

Kat. CH 11 – 3. miesto - Ján Halčin - IV.A

Ing. Tomáš Hudáček, tréner ŠK CVČ Lendak

Konečne medaila!

Šachový klub ŠK CVČ Lendak získal konečne medailu na vrcholnom slovenskom podujatí. Po predchádzajúcich štyroch štvrtých miestach z majstrovstiev Slovenska (Ivanka Stolárová, rok 2011, kategória D08 v Rapide, opäť Ivanka, rok 2012, kategória D10 v Rapide, Zuzka Hudáčeková, rok 2013, vo vážnom šachu v kategórii D16 a nedávne 4. miesto družstva vo finále DL SR) sa Lendak dočkal. Postaral sa o to náš najmladší registrovaný hráč, ešte len 6-ročný Florián Stolár, ktorý v sobotu, 23.5.2015 obsadil 3. miesto na Majstrovstvách SR v Rapid šachu v Ružomberku v kategórii chlapcov do 6 rokov (C06), čím získal, pre Lendak, historickú prvú bronzovú medailu.

Čítať ďalej...

Lendak vo finále štvrtý

Ako som už informoval v predchádzajúcich článkoch, šachové družstvo ŠK CVČ Lendak postúpilo do 6-členného finále Dorasteneckej ligy SR v ročníku 2014/2015. To sa uskutočnilo od 1. do 3. mája 2015 v Ľubovnianskych Kúpeľoch. Hralo sa systémom každý s každým, s tempom 2 x 90 minút , plus 30 sekúnd na ťah s povinným zapisovaním.

Čítať ďalej...

Majstrovstvá SR v šachu mládeže 2015

V dňoch 18. až 25. apríla 2015 sa, v Liptovskom Mikuláši, uskutočnili Majstrovstvá SR mládeže v šachu. Konajú sa pravidelne každý rok, zvyčajne vždy v inom kraji. Súťažiaci musia byť registrovaní šachisti, pričom sú rozdelení do kategórií podľa veku a pohlavia. Hralo sa v priestoroch kongresovej haly Tatralandie počas ôsmich dní dokopy na 9 kôl, spravidla švajčiarskym systémom. Okrem pondelka, kedy sa hrali 2 zápasy, ostatné dni sa v každej kategórii vždy hral iba jeden zápas s tempom 2 x 90 minút na prvých 40 ťahov + 30 minút na dohratie pre každého hráča a + 30 sekúnd bonus na ťah so zapisovaním ťahov. Jedna partia tak bežne trvala okolo 3 - 4 hodín, vo výnimočných prípadoch aj vyše piatich hodín, čo kládlo značné nároky na psychickú záťaž hráčov.

Čítať ďalej...