ŠK CVČ Lendak v sezóne 2014/2015

Lendacký šachový klub v uplynulom ročníku po piatykrát štartoval v IV. lige súťaže družstiev, skupina D 11. Táto liga je zastrešená Slovenským šachovým zväzom (SŠZ), s možnosťou postupu do vyššej súťaže. Hrať môžu iba hráči, ktorí sú oficiálne zaregistrovaní v SŠZ, pričom nezáleží na veku a pohlaví. Družstvo na zápas nastupuje s 8-mimi hráčmi, ktorí sú výkonnostne zoradení od prvej po ôsmu šachovnicu, podľa šachového rebríčka ELO.

Čítať ďalej...

Šachisti sú vo finále!

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Družstvo našich mladých šachistov postúpilo do celoslovenského finále Dorasteneckej ligy SR v ročníku 2014/2015, teda medzi šesticu najlepších tímov Slovenska. V súťaži bolo celkovo prihlásených 36 družstiev zo 6-tich krajov (Bratislavský a Nitriansky kraj sa do tohto ročníka neprihlásil). Ako som už skôr informoval Lendak skončil druhý v kraji a taktiež druhé, teda postupové miesto, sme vybojovali vo štvrťfinále v Košiciach.

Čítať ďalej...

Naši dorastenci postúpili do semifinále DL SR

ŠK CVČ Lendak postúpil do semifinále dorasteneckej ligy SR v šachu družstiev!

V rámci mládežníckych šachových súťaží sa na Slovensku každý rok organizuje aj dorastenecká liga družstiev pre hráčov do 18 rokov. Náš klub ŠK CVČ Lendak sa tejto akcie zúčastňuje po štvtýkrát . Tím tvorili štyria hráči s podmienkou štartu aspoň jedného dievčaťa, pričom jeden hráč mohol hrať na licenciu, takže mohol byť z iného materského klubu. Krajské kolo sa uskutočnilo dňa 6. 1. 2015 v priestoroch CVČ v Sabinove. Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev, hralo sa na 7 kôl, každý s každým s tempom 2 x 20 minút na zápas plus 5 sekúnd na ťah.

Čítať ďalej...