Úspešný štart šachistov

Znalci tvrdia, že šach je zimný šport. Nie preto, že sa hrá na korčuliach, alebo treba lyže, jednoducho preto, že je to vhodná hra na trávenie dlhých, zimných večerov.

S novým školským rokom začína aj nová šachová sezóna. Pre mládežnícky šach už tradične začína turnajom v Lendaku v rámci Ligy mládeže Spiša. Turnaj je započítaný aj do Grand Prix SR. Tak to bolo aj tento rok. V sobotu, 13.X.2018 sa u nás uskutočnilo 1. kolo tejto ligy. Prišlo 67 hráčov, nielen zo Spiša, ale aj z Banskej Bystrice, Považského Podhradia, Stropkova, či Bardejova, medzi nimi bolo 18 Lendačanov. Je to dobrá príležitosť ukázať i začiatočníkom čaro šachového zápolenia, zvlášť, ak netreba skoro vstávať a nikam cestovať.

Hralo sa 7 kôl, s tempom 2 x 15 minút, v 8-smich kategóriách. Uspeli sme. Najviac potešiia Blažena Halčinová – V.C, vyhrala kategóriu dievčat do 11 rokov – D11. Druhé miesta obsadili Mário Dudaško – CH23, Florián Stolár – CH11, Barbora Konopová – D11 a Erik Halčin – CH08. Ivana Stolárová osadila 3. miesto v kategórii D23. Pekne zahrali aj Štefan Strela a Katka Dudašková. Ostatní na medaily zatiaľ nedosiahli. Šach je však o trpezlivosti a vytrvalosti.

S deťmi prišiel aj doprovod, rodičia, tréneri. Počul som chvály na to, akú máme krásnu školu, v akom nádhernom prostredí žijeme. Buďme na seba hrdí, máme v obci úžasný ľudský potenciál.

Ďakujem všetkým, ktorí sa aktívne pričinili o úspešný priebeh tejto akcie. Podujatie finančne podporila Obec Lendak, SŠ Lendak a ŠK CVČ Lendak.

Ing. Tomáš Hudáček, hlavný organizátor akcie