Po roku znova na Brnčalovej chate

Keď začiatkom roku 2016 začala vŕtať jednému lendackému členovi obecného zastupiteľstva - rozumej poslancovi - myšlienka na turistický oddiel obce Lendak, tak v miestnej základnej škole prebehlo projektové vyučovanie o menej známom štúrovskom spisovateľovi romantického obdobia, Gustávovi Kazimírovi Zechenterovi Laskomerskom, ktorého manželka pochádzala z neďalekej Krížovej Vsi a v Lendaku, ako sám opisuje, mal dobrého priateľa, miestneho farára Johanna Stilla. Navštevovali sa a spoločne vykonali aj niekoľko výletov. Spomienku na jeden z takých spoločných výletov zachytil vo svojej poviedke Výlet do Tatier. (Je to zaujímavé dielko z obdobia romantizmu, v ktorom dôverne opisuje svoje cestovateľské zážitky k rodine do Krížovej Vsi a potom výlet z Lendaku k Zelenému plesu. Stojí za prečítanie.)

Čítať ďalej...

Plán túr turistického oddielu Lendak - Chaty 2017

 

Bližšie informácie a nahlásovanie sa u Vincenta Pollaka alebo na telefónnom čísle 0908579276.

1.5.2017 - Chata pod Soliskom

(nahlásiť sa do soboty 29.4.2017)

Začiatok trasy na Štrbskom plese smerom ku mostíkom a ďalej popri zjazdovke na chatu pod Soliskom. Spiatočná trasa rovnaká.
Mapa a časové rozvrhnutie: https://mapy.hiking.sk/?hpid=DYPil

Čítať ďalej...

Chaty 2017 - Popradské pleso

V mesiaci január sa konala túra na tri chaty vo Vysokých Tatrách: Hrebienok, Bilíkova chata, Rainerova chata,  s cieľom navštíviť snehový betlehem pri spomínanej Rainerovej chate. Záujem bol veľmi veľký, tak sa vypracoval predbežný plán ďalších túr spojených s návštevou horských chát.

Čítať ďalej...

Prvá tohtoročná túra za nami

Dnes skupinka nadšencov turistiky vstúpila do nového kalendárneho roka s predsavzatím, aby sme postupne navštívili všetky sprístupnené horské chaty vo Vysokých Tatrách. Naša cesta viedla na Hrebienok, kde sme navštívili Tatranský dóm, ktorý v sebe skrýva jedinečný ľadový kostol s prvkami tatranskej prírody a histórie.

Čítať ďalej...

CHATY 2017

Milí priaznivci turistiky, zverejňujeme predbežný plán akcií na nový rok.

Plán bude aktualizovaný podľa organizačných možností.

V roku 2017 budeme navštevovať chaty vo Vysokých Tatrách. POZOR začíname už 3.1.2017. Navštívime Rainerovú ubytovňu.

Plán túr na mesiac august 2016

16.8. - Utorok - Vysoké Tatry - Rysy - výzva pre chlapov - vynes na chatu pod Rysmi, koľko si myslíš, že zvládneš. Pozor nie je to len pre chlapov, prihlásiť sa môže ktokoľvek. Ale je to náročná celodenná túra s reťazovým úsekom. Prihlásiť sa do nedele 14.8. osobne alebo na telefónnom čísle 0908579276. Konzultácie ako aj čas a spôsob dopravy dohodneme po nahlásení.

http://mapy.hiking.sk/?hpid=ku7Fq

Čítať ďalej...

Nočný výstup na Krivaň

Dňa 27.7.2016 sa uskutočnil spoločný výstup na Kriváň. Išlo o nočný výstup. Bolo to veľmi náročne a zúčastniť sa mohli len tí najodvážnejší. Aj napriek výstrahám sme sa rozhodli na Kriváň vystúpiť. Odchod z Lendaku bol o 23:45 a na vrchol sme vystúpili o 4:00. Hodinu sme čakali na krásny prírodný úkaz - východ Slnka. Bolo to úžasné

Čítať ďalej...

  • 1
  • 2