Nočný výstup na Krivaň

Dňa 27.7.2016 sa uskutočnil spoločný výstup na Kriváň. Išlo o nočný výstup. Bolo to veľmi náročne a zúčastniť sa mohli len tí najodvážnejší. Aj napriek výstrahám sme sa rozhodli na Kriváň vystúpiť. Odchod z Lendaku bol o 23:45 a na vrchol sme vystúpili o 4:00. Hodinu sme čakali na krásny prírodný úkaz - východ Slnka. Bolo to úžasné

Čítať ďalej...

Turistický oddiel obce Lendak

Iniciatíva venovať sa turistike a spoznávaniu prírodných krás v blízkom aj vzdialenom okolí obce Lendak vyšla spomedzi ľudí. Myšlienka je to veľmi lákavá zvlášť aj kvôli potrebe udržiavať svoje fyzické telo v kondícii, aby sa aj duševne zveľaďovalo.

Cieľom tejto aktivity je v určitých intervaloch organizovať pešiu turistiku, vysokohorskú turistiku či cykloturistiku. Zapájať občanov obce Lendak do pohybu a práce na svojom duševnom aj telesnom zdraví. Cieľom je aj spoznať svoje okolie cez prírodu a turistiku. Súčasne sa snažiť v dnešnom pretechnizovanom svete utiahnuť do lona prírody pre načerpanie duchovných síl.

Podľa záujmu ľudí sa prispôsobia aj turistické trasy od jednoduchých prechádzok po náročné vysokohorské tury v neďalekých Vysokých či Belianskych Tatrách. Víziou je aj postupné zveľaďovanie síl a schopností pre nočné výstupy za východom slnka či stanovanie pod holým nebom v priebehu nejakej hrebeňovej turistike.

  • 1
  • 2