Menu
Obec Lendak
ObecLendak

Úspech šachistov v Smižanoch!

V sobotu, 19.11.2022, sa v Smižanoch uskutočnilo 2. kolo Ligy mládeže Spiša v šachu jednotlivcov. Našu obec reprezentovalo 15 hráčov.

Úspech šachistov v Smižanoch.

V sobotu, 19.11.2022, sa v Smižanoch uskutočnilo 2. kolo Ligy mládeže Spiša v šachu jednotlivcov. Našu obec reprezentovalo 15 hráčov.

Výsledkovo sme uspeli. Najvýraznejšie sa presadil Florián Stolár, ktorý celkovo vyhral turnaj do 14 rokov so ziskom 6,5 bodu zo 7 možných. Hneď za ním bol Erik Halčin s 5,5 bodmi. Kategóriu dievčat do 14 rokov vyhrala Alenka Halčinová s 5 bodmi, Lucia Stupáková skončila tretia s 3,5 bodmi a v kategórii do 11 rokov zvíťazila Karolína Koščáková s 2 bodmi. Pódiové umiestnenie – 3. miesto získal aj Matej Džurný, v kategórii chlapcov do 9 rokov s 1 bodom.

V A-turnaji, pre chlapcov a dievčatá nad 14 rokov, sme rovnako dominovali. Celkovo tento turnaj vyhral Ján Selvek, so ziskom 5,5 bodu, kategóriu dievčat ovládli Barbora Konopová a Blažena Halčinová so ziskom piatich bodov.

Ing. Tomáš Hudáček, vedúci šachového krúžku.

Dátum vloženia: 22. 11. 2022 8:46
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 11. 2022 8:51
Autor: Správca Webu