Obec Lendak
ObecLendak

Dobrovoľnícka služba na slovensko-ukrajinských hraniciach

eRko sa zapája do dobrovoľníckej služby na slovensko-ukrajinských hraniciach. Roky formujeme deti a mladých k dobrovoľníctvu a solidarite. V tejto chvíli sa môžeme spolu stať blížnymi bez hraníc.

AKTUÁLNA POTREBA
Boli sme oslovení krízovým výborom v Sobranciach, aby sa eRkári a priatelia eRka zapojili do služby v novom hotspote. Nový veľkokapacitný hotspot v Michalovciach, neskôr v Humennom a iných mestách poslúži ľuďom utekajúcim pred vojnou, ktorí hľadajú podporu, ubytovanie, dopravu, informácie o azyle, ale i dočasné miesto na oddych a občerstvenie.

VÝZVA
Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by v hotspotoch slúžili v 8-hod. smenách. Pre dobrovoľníkov bude zabezpečené ubytovanie a strava. Dobrovoľníci budú zaradení do služby podľa potreby. Jedná sa o starostlivosť o mamy s deťmi, občerstvenie, informovanie, registrácie a pod.

obrázok

DOBROVOĽNÍK MUSÍ SPĹŇAŤ TIETO PODMIENKY

  • Vek minimálne 18 rokov
  • Dobrá zdravotná kondícia
  • Psychická stabilita
  • Otvorené srdce a flexibilita

ČO BUDE ZABEZPEČENÉ PRE DOBROVOĽNÍKOV?

Po vyplnení formulára budú dobrovoľníkov kontaktovať koordinátori, ktorí im dajú presnejšie informácie o službe, mieste a čase. Pre každého dobrovoľníka bude k dispozícii ubytovanie a strava.

obrázok

Chcem sa prihlásiť!

Staňme sa blížnymi bez hraníc, cesta na odstránenie zla je konanie dobra. Ak by ste potrebovali viac info, píšte na ukrajina@erko.sk

Ďakujeme vám!


Daniel Fiala
riaditeľ Dobrej noviny

Dátum vloženia: 14. 3. 2022 10:13
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 7. 2022 10:37
Autor: Správca Webu