Menu
Obec Lendak
ObecLendak

Vianočný šachový turnaj Lendak 2019

Vianočný šachový turnaj jednotlivcov LENDAK 2019 sa tradične uskutočnil, na sviatok sv. Štefana, 26. decembra

Vianočný šachový turnaj jednotlivcov LENDAK 2019 sa tradične uskutočnil, na sviatok sv. Štefana, 26. decembra v priestoroch Spojenej školy Lendak. Podujatie sa koná pod záštitou Obce Lendak, hlavným organizátorom je náš šachový klub ŠK CVČ Lendak. Cieľom akcie je propagovať kráľovskú hru v našej obci, ale takisto oceniť úspechy našich šachistov, ktoré boli dosiahnuté počas kalendárneho roka. Turnaj je, v posledných rokoch, venovaný predovšetkým našim mladým nádejam, hralo sa v štyroch žiackych kategóriách a v kategórii dospelých – ženy a muži zvlášť.

Tohto ročníka sa turnaja zúčastnilo dovedna 26 hráčov, z nich bolo 21 z Lendaku, 5 kvalitní šachisti prišli z nášho partnerského klubu zo Spišskej Starej Vsi. Hrali sa súbežne dva turnaje, losovanie bolo zabezpečené cez počítač, tzv. švajčiarskym systémom na 5 kôl, s tempom 2 x 15 minút. Prvý bol spoločný turnaj pre kategóriu dospelých – 12 hráčov, druhý bol pre žiakov školy, kde sa prezentovalo 14 hráčov. Vzhľadom k výkonnostným a vekovým rozdielom bol žiacky turnaj zvlášť hodnotený pre chlapcov i dievčatá.

V kategórii dospelých sa zišla veľmi dobrá kvalita, až 10 šachistov je registrovaných, pravidelne hrajúcich ligové zápasy. Celkovým víťazom sa stal hosť zo Spišskej Starej Vsi Matej Cisko, so 4,5 bodmi. Domáci šachista Štefan Dudaško bol druhý, so ziskom 3,5 bodu. Hneď za ním s tri a pol bodmi skončil Jozef Šromovský, taktiež hráč družobného klubu. Kategóriu žien vyhrala Dana Stolárová s 2,5 bodmi, druhá skončila Ivana Stolárová a tretia bola Katka Dudašková s dvoma bodmi. Všetky tri sú aktuálne kmeňové hráčky nášho klubu.

V kategórii starších žiakov zaslúžene zvíťazil Štefan Strela (IX.A) so štyri a pol bodmi, druhý bol hosťujúci hráč Samuel Cisko so štyrmi bodmi a tretí skončil Dávid Selvek (VII.C) s troma bodmi. U dievčat prvenstvo získala Barborka Konopová (V.D) s tromi bodmi, druhá skončila Blažena Halčinová (VI.C) a tretia bola Paulína Stolárová (VII.A), obe s dvoma bodmi.

Turnaj mladších žiakov celkovo vyhral Florián Stolár (V.B), so štyrmi bodmi. Martin Lizák (V.C) bol druhý so ziskom 3 bodov  a tretí skončil Erik Halčin (III.B) taktiež s troma bodmi. Medzi mladšími žiačkami sa najviac darilo Alenke Halčinovej (III.B), druhá bola Stanislava Selveková (III.C) a tretia skončila Kristínka Halčinová (MŠ).

Víťazi boli odmenení trofejami. Akciu finančne podporila Obec Lendak. Dovidenia o rok!