Obec Lendak
ObecLendak

Finále východu v midivolejbale ( štvorkový volejbal)

Stále tomu nemôžeme uveriť. Ale je to tu!

Dnes sme vycestovali do Prešova, kde sme odohrávali finále východu (Košický a Prešovský kraj) v midivolejbale (štvorkový volejbal).  Na turnaji sa zúčastnilo 6 družstiev: Stropkov, Vranov nad Topľou, Strážske, Spišská Nová Ves, Snina a naše dievčatá. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Nasadené družstvá boli Stropkov a Vranov nad Topľou. Žrebom  sme sa dostali do skupiny k Stropkovu a k družstvu zo Strážskeho.

Prvý zápas sme  odohrali proti favoritovi  zo Stropkova. Je to družstvo, ktoré v tejto sezóne obsadzuje prvé priečky na východe. Napriek tomu sme nastúpili s cieľom nevzdať sa a  súpera potrápiť čo najviac. Prvý set sa nám to aj darilo. Trochu sme mali problém zorientovať  sa na ihrisku, ale to asi všetci, pretože na ihrisku bolo veľa čiar J. Napriek tomu sme sa snažili hrať čo najlepšie. Podarili sa nám krásne výmeny, ktoré sme aj bodovo ukončili. Ale urobili sme množstvo zbytočných chýb, či už na podaní, príjme alebo v útoku.  Asi v polovičke setu súperky zasiahli našu hráčku smečom priamo do tváre a dievčatá sa trochu stiahli. Síce bojovali, ale už to bolo ustráchanejšie.  Stropkov nás zlomil a zápas sme prehrali.

Ďalším našim súperom boli dievčatá zo Strážskeho. Tento zápas sme chytili pevne do rúk a postupne si pripisovali body na svoje konto. Prvý set sme ukončili 11. bodom, druhý set 12. bodom. Okrem týchto dvoch zápasov v našej skupine Stropkov porazil Strážske a my sme z 2.miesta postúpili do semifinále proti víťazovi zo skupiny „B“.

Druhá skupina za zamotávala. Vranov nad Topľou zdolal Sninu 2:0, Snina zvíťazila nad Spišskou Novou Vsou a tretí rozhodujúci zápas Vranova a Spišskej Novej Vsi skončil v tajbrejku, kde napokon Vranovčanky zdolali Spišiačky. Takže z 1.miesta postúpili dievčatá z Vranova nad Topľou.  Ale zápasy boli veľmi vyrovnané.

Do zápasu sme vstupovali s cieľom poraziť súperky. Ťahali sme sa po jednom bodíku. Raz vyhrávali Vranovčanky, raz sme viedli my. Prišlo pár chýb a súper nám odskočil. Urobil si náskok a my sme sa už nevedeli bodovo dotiahnuť. Prvý set sme prehrali. Druhý set sme nezačali šťastne a hneď v úvode sme prehrávali. Ale dievčatá si verili.  Povzbudzovali sa a  tešili za z každého dosiahnutého bodu. Bojovali neskutočne, ich herný prejav sa zlepšil  a dotiahli set do víťazného konca. Vstupom do tajbrejku sme si uvedomovali, že keď vyhráme, tak sa ide na Majstrovstvá Slovenska.  A znovu začal boj o každú loptu. Do stavu 8:8 bol stav vyrovnaný.  Základná štvorka burcovaná lavičkou lepšie zvládla koncovku setu a tešila sa z víťazstvá. Ešte stále nemôžeme uveriť, že sa nám to podarilo J. Bola to neskutočná radosť.

Do finále so Stropkovom sme vstupovali s cieľom, aby si zahrali všetci. A to sa nám aj podarilo. Stropkov nás opäť porazil, ale my sme už mali vstupenku na Majstrovstvá Slovenska v rukách. Chcem poďakovať všetkým dievčatám za ich bojovné výkony. Vo finále východu nás reprezentovali: Jana Neupauerová, VIII.A; Monika Majerčáková; Anna Galliková, VIII.B; Anna Orolínová, VIII.B; Karolína Halčinová, VIII.B, Kristína Majerčáková, VIII.B a Viktória Majerčáková  z IX.A. Sú to len ôsmačky, takže sa určite o rok ešte pobijeme s niektorými kvalitnými súpermi. A chcem poďakovať aj Tomášovi, ktorý ich vedie a pripravuje. Je vidieť kus poctivej práce.

Teraz máme ešte 2 týždne na prípravu na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 28. – 29.mája v Novom Meste nad Váhom. Kto tam postúpil z oblasti stred a západ ešte nevieme, ale určite nás čaká Stropkov J. Držte nám palce.

Dátum vloženia: 20. 5. 2019 13:53
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 3. 2020 14:52